Quick Access

Use Quick Access below for reach fast to contents.

Kazan’da Gezilecek Yerler

Kazan Uçak Bileti Fiyatları, Charter Kazan Bileti Fiyatları, Antalya Kazan Uçak Bileti Fiyatları

Kazan’da Gezilecek Yerler

kazan şehri binasıBu Yerlerin başında bir çok Rusyanın bir çok şehrinden ziyaretçilerin akın ettiği Kazanda bulunan Aqua Park geliyor. Yaz Kış hizmet veren Aqua Park Kazanda görülmesi gereken yerlerin başında yer alıyor. Süyümbike kulesi ve Kulşerif camii gibi turist akınına uğrayan yerlere sahip olan Kazan’da . Müzeleri gezebilir, yaz aylarında limanlardan kalkan tekne turlarına katılabilirsiniz. Galiasker Kemal, Kerim Tinçurin, Musa Celil, Kaçalov drama tiyatroları Kazandaki en büyük tiyatrolardır. Tukay, Lenin, Musa Celil, Gorki ve Devlet Müzesi kazan şehrinin önemli müzeleridir. Bağdat caddesine benzerliği ile bilinen bauman caddesi insanların yoğunluk gösterdiği caddeler’dendir. Şehirde bir çok sokakda 19. yüzyıldan kalma binaları görmek mümkün.

Genel Yapı

Kazan’da uçak, helikopter, optik aletler, tıbbi cihazlar, petro-kimya, kompresör, doğal gaz aletleri, ayakkabı, deri, sabun, kürk ve kimyasal madde kazan şehri kuşbakışıüreten bir çok fabrika bulunmaktadır. Şehirdeki bütün ev ve iş yerleri merkezi doğalgaz sistemiyle ısıtılıp sıcak su ihtiyaçları karşılanmaktadır.

Mimari açıdan ise kentin merkezinde bulunan sokakların 19. yüzyıl dönemindeki halleri ile korunması da dönemin yaşayış tarzını merak eden ve ilgi duyanlar için eşsiz bir gezi deneyimi sunuyor. Ayrıca kenar mahallerde yer alan dünyaca ünlü süslü Tatar evlerinin de kesinlikle görülmesi gereklidir. Pek çok alanda esnaf ve pazarcılar ile Türkçe konuşarak anlaşabilmekte mümkündür.

Eğlence hayatının geceleri oldukça aktif olduğu Kazan kentinde, özelliklere gençlere yönelik gece hayatının en eğlenceli şekilde yaşanabilmesini sağlayacak Rusya genelinde popülaritesi bulunan eğlence yerleri ve mekanları da bulunuyor. Bu yönüyle de tatilini herhangi bir tema üzerine kuran kişiler için zengin çeşitliliği ile Kazan kenti ilk tercih konumunda yer alıyor.

Kazan Şehri

Kazan Şehri

→ Rusya coğrafyasının en köklü geçmişe sahip kentlerinden birisi olan ve Rusya’nın en büyük 10 kenti arasında yer alan Kazan, başkent Moskova’ya 970 kilometre mesafede bulunuyor. Rusya’ya bağlı Tataristan Özerk Cumhuriyeti’nin başkenti olan Kazan, Kazanka nehrinden adını alırken, Volga nehri ile kesiştiği bölgede bulunuyor. Camiler şehri olarak adlandırılan şehirde ortalama 2.000.000 nüfusun %60 gibi büyük bir çoğunluğu Müslüman Tatarlardan oluşup Rusçanın yanı sıra Tatarca dili Kazanda hakimiyetini korumaktadır.

Oldukça gelişmiş bir kent imajı bulunan Kazan sınırları içerinde uluslararası bir havalimanının ve nehir limanının bulunması dünya genelinden kazan şehri camisiulaşımın daha kolay olmasını sağlıyor. Mimarisinde birbirinden zarif camilerin yer alıyor olması, mimaride daha çok dev blok taşların kullanılmasını sağlıyor. Parkları, gölleri ve nehirleri ile de dünya üzerinde eşi benzeri bulunmayan doğal güzelliklere sahiptir.

Tatar Mutfağı

Bilindiği üzere Tatar halkının hamur işi yemekleri meşhurdur. Çok bilinen Tatar yemeklerinin başında ; Çiğ böğrek, Kırımçak köbetesi, katmer kobete, Tatar mantısı, kulaç, mercimekli lakşa çorbası, kavurma börek, sarburma, güveç, kamelek, cevizli aş gelmektedir. Tatar mutfağında tatlı olarak ise ; Kolaş kurabiyesi, kuyruklu baklava, sütlaç, talkan tatlıları meşhurdur.

Antalya Kazan Uçak Bileti Fiyatları

Antalya Kazan uçak bileti

Tataristan`ın başkenti Kazan`a Antalya`dan direkt uçak seferleri mevcuttur. Türk Hava Yolları İstanbul üzerinden, Rus havayolu şirketi Aeroflat ise aktarma noktası Moskova üzerinden olmak üzere aktarmalı seferler gerçekleştirmektedir. Farklı hava yolu kombinasyonları ile de Antalya Kazan uçak bileti bulma şansınız bulunmakta.

Şehir merkezinin yaklaşık 15 km. kuzeyinde bulunan Antalya havaalanı, yurtiçi olduğu kadar yurtdışı uçuşları için de oldukça yoğun kullanılmaktadır. Bir İç Hatlar ve iki Dış Hatlar Terminali ile uçuşlara ev sahipliği yapmakta. Uluslararası standartlarda bir havaalanı olan Antalya havaalanı`nda uçuş öncesi işlemlerden, bekleme sürecinizin en keyifli şekilde geçmesine kadar geçireceğiniz süreyi stressiz ve sorunsuz geçirmeniz için yapılabilecek her türlü kolaylık sağlanmış durumda. Gelen ve giden yolcu bölümleri birçok farklı damak tadına hitap eden restoranlar ve zincir cafe barındırmakta. Alış veriş alternatifleri ise DutyFree mağazaları dışında, yerel hediyelik eşyalar bulabileceğiniz mağazalardan, son dakika alışverişleri için gerekli tüm ürünlerin bulunduğu mekanlara kadar seçenekler mevcut. Pasaport kontrolü sonrasında geçeceğiniz Dış hatlar terminallerinde uçuş saatinize kadar cafelerde kahve keyfi yapabilir veya Duty Free mağazalarında, tanınmış markaların gözlük, şapka, eşarp, saat, mücevher, kozmetik gibi ürünlerini alabilirsiniz. CIP ve VIP Salonları, 24 saat açık sağlık merkezi, banka ve döviz büroları, para çekme makineleri, araç kiralama ofisleri ve gerekli olan birçok hizmet verilmekte havaalanında. Engelli yolcuların havaalanını engelsiz bir şekilde kullanabilmeleri için azami özeni görmek mümkün. Check in işlemlerinin zamanında yapılıp, stressiz bir şekilde uçuş kapısına gidebilmeniz için havaalanına mutlaka uçuş saatinizden iki saat önce gelmeniz gerekmektedir. Antalya şehir merkezinden havaalanına, her gün aralıksız servis yapan HAVAŞ Havaalanı servis otobüsleri ile ulaşabilirsiniz, özel aracınızla gelmeniz durumunda D400 kara yolu sizi havaalanına getirecektir. 600 numaralı Belediye otobüsleri `de şehir merkezinden havaalanına ulaşım için en ekonomik seçenek. Kemer, Manavgat, Alanya ve Kaş gibi çevredeki popüler tatil beldelerinden ise Antalya şehir merkezine deniz otobüsü, otobüs ve minibüs seferleri gerçekleştirilmektedir.

Vize ile seyahat edebileceğiniz Kazan`da iniş noktanız, şehre yaklaşık 25 km mesafede bulunan ve Tataristan`ın en büyük havaalanı olan Kazan Uluslararası Havaalanı. Terminal 1,Terminal 1A ve Terminal 2 olmak üzere üç terminali bulunan, oldukça yoğun bir havaalanı. Terminaller uçuş sonrası ihtiyacınız olabilecek tüm servisleri barındırmakta. Güvenlik prosedürü sonrasında bagaj teslim bölümü ve daha sonra ana terminal bölümüne ulaşılmaktadır.

 

Kazan’da Ulaşım

Kazan’da Ulaşım

Türkiye’den ulaşımın direkt olmasından dolayı, oldukça kolay ulaşımı bulunan Kazan’dan başkent Moskova’ya ise yataklı trenler vasıtası ile 10 saatte ulaşılabiliyor. Rusya’nın pek çok kentinde olduğu gibi burada da ulaşım genel olarak toplu taşıma üzerinde döndüğü gibi çok da ekonomik bir ulaşımı bulunuyor. Ulaşım alternatifleri arasında tramvay, troleybüs, metro ve otobüsler yer alıyor.