Quick Access

Use Quick Access below for reach fast to contents.

Rusya Ekaterinburg Şehri

Rusya Ekaterinburg Şehri

Ekaterinburg ŞehriEkaterinburg şehri nüfus ortalamasında MoskovaSt.Petersburg ve Novosibirsk’den sonra Rusya’nın en büyük 4.cü şehridir. Rusya’nın tarihi şehirlerinden biri olan Ekaterinburg 1.5 milyon nüfusu ile Moskova’nın 1667km doğusunda yer almaktadır. Avrupa ve Asya sınırında, Ural dağlarının kalbinde yer alan Ekaterinburg Rusya’da görülmesi gereken şehirlerin başında gelmektedir. Ektaterinburg aynı zamanda Ural Federal bölgesi yönetim merkezidir. Şehir yedi bölgeden oluşmaktadır. Bölgelerin başlıca isimleri şu şekildedir. ”Leninskiy, Çıkalovskiy, Kirovskiy, Oktyebırskiy, Orconikidzevskiy, Jeleznodorojniy, Verh-İsetskiy ” Ayrıca şehrin başkanı 2013 yılında platform partisinden aday olan Evgeniy Royzman’dır.


Ekaterinburg Tarihi

Ekaterinburg Tarihi

1723 yılında Rusya İmparatoru 1.Petro’nun emri ile bölgede Rusya’nın en büyük demir fabrikası kurulmuştur. Ekaterinburg adı verilen bu fabrika 1723 yılının Ekim ayında inşaatına başlanmıştır. 1781 yılında 2.ci Ekaterina tarafından Ekaterinburg’a Perm eyaletine bağlı ilçe (kasaba) statüsü verilmiştir. 19.ci yüzyılda Ekaterinburg Ural devrimci hareketin merkezlerinden biri haline gelmiştir. Bu dönemde şehrin adı değiştirilip komünist parti ve sovyet devletinin liderinin onuruna şehre ”Sverdlovsk” adı verilmiştir. Kent 1930’lu yıllarda ülkenin güçlü bir sanayi merkezi haline gelmiştir. İkinci dünya savaşı sırasında kent sovyet zaferi için büyük fedakarlıklar yapmıştır. Şehrin eski adıyla Sverdlovsk 22. ve 70.ci taburu, Efsanevi Ural gönüllü tank kolordusu dahil diğer birimler ve oluşumlar ile zafere destek verilmiştir. 1980 yılında endüstriyel ve tarımsal alanda şehir hızla büyümeye başladı. 4 eylül 1991 yılında kent Ekaterinburg adına geri döndü. 2000’li yıllarda Ekaterinburg’da iş hacmi, ticaret ve turizm aktif hale gelmeye başladı. 2003 yılında Rusya devlet başkanı Vladimir Putin ile dönemin Almanya başbakanı Gerhard Schroeder bu şehirde bir görüşme yaptı. Şehir kısa sürede hızla büyümeye başladı. 2010 yılında Rusya Devlet başkanı Dimitri Medvedev ve Almanya Başbakanı Angela Merkel toplantıları yine bu şehirde gerçekleşmiştir.

Ekaterinburg Uçak bileti

Ekaterinburg Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır? Ekaterinburg bilet fiyatları ne kadardır? Charter Ekaterinburg Bileti ne zaman alınabilir?

Ekaterinburg’a havayoluyla gitmek için ihtiyacınız olan uçak biletini çok uygun ücretlerle satın almak isterseniz sizlerde çok sayıda kişinin yaptığı gibi probilet.net internet sitesini tercih edebilirsiniz. Uzun yıllardan bu yana hizmet veren web sitesi kullanıcılarının ekonomik fiyatlarla uçak bileti alabilmeleri için sürekli olarak promosyonlar yapmaktadır. Böylece binlerce kişi çok ucuz ücretlerle uçak biletlerini satın alabiliyorlar. Sitenin kullanıcıları için sunduğu ayrıcalıklarından bir tanesi de sitenin kullanım kolaylığıdır. Web sitesine giriş yaptığınızda ana sayfada yer alan arama motorunu kullanarak kısa sürede istediğiniz uçuşları ekrana dökebilir ve istediğiniz uçak biletini çok uygun ücretlerle satın alabilirsiniz.
Ekaterinburg'a İstanbul'dan direk Türk Hava Yolları ile bilet satın alabilirsiniz.
Antalya'dan Ekaterinburg'a direk uçak bileti ise, Kış aylarında, dönemsel olarak yaz aylarında da sürekli direk charter seferlerle uçak bileti satın alabilirsiniz.

Ekaterinbur'da ulaşım

  • Ekaterinburg'da ulaşım ağı oldukça gelişmiş ve kullanışlıdır. Şehir içi ulaşım tramvay, metro, otobüs, troleybüs ve taksi ile sağlanır. ...
  • Tramvay.
  • Tramvay, metro, otobüs ve troleybüslerde geçerli bilet ücretleri:
  • Metro.
  • Otobüs ve Troleybüs.
  • Taksi.
  • Koltsovo Uluslararası Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım.
  • Otobüs ile ulaşım sağlanmaktadır.