Moskova
Prices may change by date range.
Kiev Uçak bileti
Prices may change by date range.
Ekaterinburg
Prices may change by date range.

Moskova Uçak Bileti

Web sitemiz probilet.net'te Antalya'dan Moskova'ya en çok alternarifi ile en uygun uçak bileti fiyatlarını bulabilirsiniz.

Sitemizde, Antalya'dan Moskova'ya sadece tarifeli uçak biletleri değil, aynı zamanda charter uçak biletlerini de bulabilirsiniz.

Antalya'nın yanısıra, Alanya Gazipaşa, Dalaman, Bodrum ve İzmir'den de ucuz fiyatlı ve karşılıklı seferler ile Moskova'ya bilet satın alabilirsiniz.

Not: Sitemizde satınlan uçak biletlerinin iptal, iade ve değişiklikleri, ilgili havayolu şirketlerinin satış kurallarına tabiidir.

Moskova Şehir Bilgisi

Moskova şehri Rusya Federasyonu’nun başkenti ve en büyük şehridir. Yaklaşık 12 milyonluk nüfusu ve 1081 km² yüz ölçümü vardır. Şehir 1755 yılında kurulmuştur. Şehir dünyanın en iyi metro sistemine sahiptir. Ayrıca 2007 istatistiklerine göre dünyanın en pahalı şehri Moskova seçilip, en çok milyarderin yaşadığı şehir olarak bilinmektedir.

Moskova Uçak Bileti Fiyatları

Moskova uçak bileti en uygun fiyatlarla probilet.net web sitemizde.

Antalya Moskova en uygun uçak bileti fiyatlarını web sitemizde bulabilirsiniz. Tarifeli uçak biletleri ve charter  uçak biletlerini aynı anda sitemizden temin edebilir. Dilediğiniz uçuşu seçerek satın alabilirsiniz.

Antalya Moskova uçak biletleri ve Moskova Antalya uçak biletleri en uygun fiyatlarla sitemizde.


Moskova Şehri Gezilecek Yerleri

Kremlin Sarayı:

Moskovanın Meşhur Kızıl Meydanında bulunan Kremlin Sarayı, Rusya tarih sayfalarının bir çok kez kaleme aldığı ünlü Çar Korkunç İvan’ın emri ile 1155 yılında inşa edilmiştir. Eski yıllarda savunma kalesi olarak kullanılan Kremlin Sarayı, 20 Metre yükseliğinde kırmızı renkten oluşur. 2250 metre çevre uzunluğu ile zamanın en görkemli saraylarından olan kremlin sarayının giriş yerlerinde ve 4 köşesinde her biri 72 metre yükseklikte olan kuleler bulunmaktadır. Sarayın yanında yer alan, Aziz Basileios adına yapılan kilise, yine Korkunç İvan’ın emri ile inşa edilen Saint-Basile Katedrali her sene binlerce insan tarafından ziyaretçi akınına uğramaktadır. Kremlinin ortasında bulunan katedral aynı zamanda korkunç İvan’dan sonra gelen tüm çarların taç takma merasimlerinin yapıldığı yer olarak bilinmektedir. Başkentin St.Petersburg olduğu yıllarda bile çar ve çariçe buraya gelip taç törenlerine katılmışlardır. Rusyanın en orjinal eseri olma ünvanınıda taşıyan Aziz Vasili kilisenin dünyada eşi benzeri yoktur. Çünkü bu kilise 1561 yılında şark şeklinde inşa edilip, Kubbeleri İslami eserlerin (camilerin) kubbelerine benzerliği ile büyük dikkat çekmektedir. Günümüzde Rusya Federasyonu devlet başkanlığı kremlinde bulunmaktadır.

Moskova Şehri arbat caddesiArbat Caddesi:

Moskova’nın en meşhur caddelerinden biri olan Arbat Caddesi Moskovanın en aktiv caddelerindendir. Trafiğe kapalı olan bu cadde her gün binlerce insan tarafından rehavet görmektedir. Burada bulunan lüks kafelerde oturabilir. Rus mutfağının yanı sıra Dünya mutfağından lezzetli yemekleri deneyebilirsiniz.


Moskova Metrosu:Moskova Şehri metrosu

Moskova metrosu Stalinin emri ile 1931 yılında inşasına başlanmıştır. Dünyanın en iyi metrosu olarak bilinen Moskova Metrosu Gerek projesiyle gerekse iç mimarisiyle görenleri hayrete düşürmektedir. Her karesi tarih kokan bu eşsiz metro Moskova trafiği için önemli bir rol üstlenmektedir. Her biri sanat harikası olarak kabul edilen istasyonlarda günlük yaklaşık 10 milyon kişinin ulaşımı sağlanmaktadır.

Puşkin Müzesi:

1912 yılında sanat sevenlere kapılarını açan Puşkin müzesi St.Petersburg Hermitage’dan sonra Rusya’daki en büyük Avrupa sanat koleksiyonuna sahipliği ile bilinmektedir. Müzede yer alan Yunan, Mısır ve Roma tarihi eserlerinin yanında Truva Hazinesi eserleri ziyaretçilerin bir hayli ilgilerini çekiyor.

İzmoilova Pazarı:

İzmoilova pazarı Moskovanın batısında yer almaktadır. Genellikle hafta sonları yabancı turistler tarafından büyük rehavet görmektedir. İzmoilova pazarında birçok hediyelik eşya bulabilirsiniz.